Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[02] Szyby el. otwarły się same?!?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [02] Szyby el. otwarły się same?!?

    Zamieszczone przez Big
    Nie no nie przesadzjamy. Kosmetyki Meguiars są naprawdę bardzo dobre w swojej klasie. Jeśli juzje kupiłeś nie mas zczego załowac, bo na 100% będziesz z nich zadowolony. Firma którą ci podałem, czyli Zymol to razem e Swiswaxem najwazsza pólka kosmetyków. Megs, jest na tym samym poziomie co PB, Chemical Guys czy Auto Glym.
    Do tej pory zawsze korzystałem z Megs'a i byłem bardzo zadowolony. To kolejne zamówienie tych kosmetyków i bardzo mi odpowiadały. Nie mniej jednak gdybym wiedział, że są z tej samej półki tańsze produkty pewnie zdecydowałbym się na powiększony pakiet tańszych równie dobrych kosmetyków za tą samą kwotę.
    Nic to, miałem wątpliwości, ale teraz nie żałuję Dziękuje Panowie!
    MaciekKCH

  • #2
    [02] Szyby el. otwarły się same?!?

    Witam.
    Mam pytanie czy zdarzyło się wam coś takiego, a mianowicie wczoraj wieczorem około godziny 17 zaparkowałem samochód pod blokiem. Wieczorem ok 23 dzwoni do mnie sąsiad i mówi mi, że w aucie mam otwarte szyby przednie ponad połowę i sypie mi śnieg do środka auta.
    Po zejściu do auta stwierdziłem, że szyby przednie opuszczane elektrycznie opuściły się w ok.
    80% obie tak szamo równo.

    Miał ktoś może taki przypadek, co mogło spowodować ich otwarcie?

    Komentarz


    • #3
      Naciśnięcie przycisku otwierania drzwi w pilocie pow. 2 sek skutkuje opuszczaniem szyb do momentu zwolnienia przycisku. Oprócz tego, że miałes opuszczone szyby to pewnie jeszcze przed ich opuszczeniem otworzyłeś centralny...
      Pewnie w kieszeni nieintencjonalnie "się nacisnęło"...
      Skoda Octavia II 1.9 BXE. 2006/12
      było: 111KM / 275NM
      jest: 143KM / 310NM

      Komentarz


      • #4
        Ponieważ drzwi nie zostały otwarte to po 30 sekundach zamknął sie centralny a okna nie.
        Rozumiem, ze elektrykę okien masz tylko w przednich drzwiach.
        Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

        Komentarz


        • #5
          :?:
          Dzięki za szybką odpowiedz.
          Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego w mojej OII.
          Auto było zamknięte bo sprawdzałem.
          Szyby mam tylko przednie elektryczne.
          Jak żona wróci z pracy to zaraz to sprawdzę.

          Komentarz


          • #6
            to sprawdź jeszcze to:
            dłuższe niż 2 sek. naciśnięcie przycisku zamykania centralnego spowoduje domknięcie szyb (szyby domykają się do momentu naciskania przycisku)
            dwukrotne szybkie naciśniecie tego samego przycisku włączy podwójne ryglowanie
            Skoda Octavia II 1.9 BXE. 2006/12
            było: 111KM / 275NM
            jest: 143KM / 310NM

            Komentarz


            • #7
              Dokładnie tak jest miałem na początku podobną przygodę z szybkami.
              Ta Skodzinka twarda była!!!

              1,9 TDI 136 z ECUSOFTa

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez miron75
                podwójne ryglowanie
                Co to jest?
                Octavia II FL 1,9 TDI 2009 r.
                Toyota Auris II TS Hybrid 2016r.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez arturas03
                  Zamieszczone przez miron75
                  podwójne ryglowanie
                  Co to jest?
                  Przypuszczam, że jest to coś takiego, że nawet po zbiciu szyby nie da się otworzyć drzwi od wewnątrz. :!:
                  Mam coś takiego w starym oplu vectra A z 92r.

                  Może się mylę.

                  Dzięki wszystkim za szybką odpowiesz.

                  Komentarz


                  • #10
                    Po normalnym zamknięciu auta z pilota drzwi się rygluja i nie można ich otworzyć z wnętrza samochodu więc to raczej nie jest powdójne ryglowanie.

                    Może kolega miron75, wyjaśni o co chodzi?
                    Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

                    Komentarz


                    • #11
                      Witam
                      Ja też miałem przygodę z samo otwierającymi się oknami , przy zamykaniu samochodu szyby sam się otwierały po kilku próbach zamykania samochodu bez efektu , włączyłem wyłączyłem zapłon i auto normalnie się zamknęło .
                      Zdarzenie to miało miejsce pod marketem zaparkowałem obok passata i tak się złożyło że jak zamykałem a kierowca tamtego auta otwierał i po tym przy zamykaniu szyby się same otwierały .

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez arturas03
                        Zamieszczone przez miron75
                        podwójne ryglowanie
                        Co to jest?
                        o ile sie nie mylę jest to funkcja, że przy jednym naciśnieciu przycisku otwierania drzwi na pilocie otwieraja sie tylko drzwi kierowcy. Dopiero podwójne kliknięcie otwiera wszystkie drzwi.
                        Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                        Komentarz


                        • #13
                          Sprawdziłem wszystko się zgadza.
                          Dłuższe przytrzymanie otwierania lub zamykania, otwiera lub zamyka szyby (szyby otwierają lub domykają się do momentu naciskania przycisku)
                          Z tym szybkim dwukrotnym naciśnięciem to nie wiem niby zamyka jakoś inaczej (dłuższy proces zamykania zamków, może tylko mi się tak zdaje) :?:

                          Komentarz


                          • #14
                            [02] Szyby el. otwarły się same?!?

                            OTWARŁY... WTF...

                            raczej otworzyły...
                            Człowiek wiedzy żyje działając, a nie myśląc o działaniu, ani też myśląc, co pomyśli, kiedy skończy działać.

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez mroko
                              Po normalnym zamknięciu auta z pilota drzwi się rygluja i nie można ich otworzyć z wnętrza samochodu więc to raczej nie jest powdójne ryglowanie.

                              Może kolega miron75, wyjaśni o co chodzi?

                              nie mam pojęcia
                              blokowanie zamków w taki sposób, że nie można ich otworzyć z wnętrza?
                              definitywnie zamki coś "rzeźbią" po dwukrotnym naciśnięciu przycisku zamykania w pilocie, proces zamykania trwa dłużej.
                              Skoda Octavia II 1.9 BXE. 2006/12
                              było: 111KM / 275NM
                              jest: 143KM / 310NM

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez miron75
                                Zamieszczone przez mroko
                                Po normalnym zamknięciu auta z pilota drzwi się rygluja i nie można ich otworzyć z wnętrza samochodu więc to raczej nie jest powdójne ryglowanie.

                                Może kolega miron75, wyjaśni o co chodzi?

                                nie mam pojęcia
                                blokowanie zamków w taki sposób, że nie można ich otworzyć z wnętrza?
                                definitywnie zamki coś "rzeźbią" po dwukrotnym naciśnięciu przycisku zamykania w pilocie, proces zamykania trwa dłużej.
                                I aby otworzyć taki samochód od środka musisz 2x pociągnąć za klamkę wewnetrzną.
                                1x - odryglowanie drzwi i dopiero za drugim razem otwierają sie drzwi
                                Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Quest
                                  [02] Szyby el. otwarły się same?!?

                                  OTWARŁY... WTF...

                                  raczej otworzyły...
                                  Link, wiec wyluzuj - gro osób na tym forum, pisze tak, że trzeba się dobrze zastanowić co autor miał na myśli
                                  Spritmonitor.de

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Hi...
                                    Zamieszczone przez kecaj
                                    Zamieszczone przez miron75
                                    Zamieszczone przez mroko
                                    Po normalnym zamknięciu auta z pilota drzwi się rygluja i nie można ich otworzyć z wnętrza samochodu więc to raczej nie jest powdójne ryglowanie.

                                    Może kolega miron75, wyjaśni o co chodzi?

                                    nie mam pojęcia
                                    blokowanie zamków w taki sposób, że nie można ich otworzyć z wnętrza?
                                    definitywnie zamki coś "rzeźbią" po dwukrotnym naciśnięciu przycisku zamykania w pilocie, proces zamykania trwa dłużej.
                                    I aby otworzyć taki samochód od środka musisz 2x pociągnąć za klamkę wewnetrzną.
                                    1x - odryglowanie drzwi i dopiero za drugim razem otwierają sie drzwi
                                    Nie wiem jak u was, ale u mnie PIERWSZE ryglowanie z kluczyka wlacza podwójne blokowanie. W tym trybie NIE MOZNA otworzyć auta od środka - można szarpać i się nie otwiera. Mam włączone zamykanie po przekroczeniu 10 km/h i wtedy faktycznie trzeba 2 razy szarpnąć klamkę żeby się otworzyło.

                                    Jest też funkcja dwukrotnego naciśniecia zamykania na kluczyku. Auto się wtedy zamyka, ale wyłacza się monitorowanie wnętrza.

                                    Szyb nie testowalem, ale chyba u mnie tego nie ma...

                                    Pozdrawiam...
                                    Kwiatek...

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      4kwiatek, Bo Ty masz włączone już fukcję ryglowania z automatycznym zamknieciem auta po przekroczeniu 10 km/h.

                                      Zastanów sie nad tym:
                                      Jak bedziesz miał wypadek :twisted: (czego oczywiście nikomu nie życzę) i nie zadziała system pokolizyjny :twisted: :twisted: , to trudno będzie udzielić osobom znajdującym się w środku szybkiej pomocy.
                                      Ta funkcja ma dobre zastosowanie może w mieście ale na trasach......
                                      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        a czasem nie chodzi o to z tym podwójnym ryglowaniem, że po uzbrojeniu alarmu i zamknięciu drzwi to po około 10 sekundach alarm zamyka jeszcze raz drzwi aby napewno były zamknięte bynajmniej tak jest u mnie.
                                        pozdrawiam
                                        roberta

                                        Skoda SuperB 1,4 TSI iV Hybryda

                                        http://chomikuj.pl/Roberta9

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Hi...
                                          Zamieszczone przez kecaj
                                          4kwiatek, Bo Ty masz włączone już fukcję ryglowania z automatycznym zamknieciem auta po przekroczeniu 10 km/h.

                                          Zastanów sie nad tym:
                                          Jak bedziesz miał wypadek :twisted: (czego oczywiście nikomu nie życzę) i nie zadziała system pokolizyjny :twisted: :twisted: , to trudno będzie udzielić osobom znajdującym się w środku szybkiej pomocy.
                                          Ta funkcja ma dobre zastosowanie może w mieście ale na trasach......
                                          Prywatnym autem ponad 90% tras robię w mieście. Przy wypadku poza miastem - zwykle i tak nie daje się odryglować drzwi ręcznie. Hint - testy kolizyjne robi się do 50km/h. Równie dobrze można powiedzieć że dojdzie do zablokowania zatrzasku pasa - akurat taki przypadek przynajmniej 2 razy widziałem - nawet bez kolizji.

                                          Żeby była jasność - blokowanie powyzej 10 km/h to mój świadomy wybór . Oczywiście wiem że dlatego wymaga to dwukrotnego szarpnięcia klamką. Bez tego wystarcza raz.

                                          Pozdrawiam...
                                          Kwiatek...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez kecaj
                                            Jak bedziesz miał wypadek :twisted: (czego oczywiście nikomu nie życzę) i nie zadziała system pokolizyjny :twisted: :twisted: , to trudno będzie udzielić osobom znajdującym się w środku szybkiej pomocy.
                                            Ta funkcja ma dobre zastosowanie może w mieście ale na trasach......
                                            Tak samo mozna powiedziec, ze jak odpadnie kolo, jak peknie szyba w czasie jazdy, jak nie zadziala poduszka powietrzna i wiele wiele innych, czemu z gory zakladac czarny scenariusz :diabelski_usmiech
                                            Spritmonitor.de

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              pragnę uspokoić forumowiczów. w razie kolizji kiedy zadziałają systemy bezpieczeństwa ( poduszki) w tedy bezwzględnie zamki się odryglują ułatwiając dostęp ratownikom. napisane jest to w instrukcji przy opisie funkcji ryglowania przy 10 km/h

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Funkcja "SAFE"(chyba tak sie nazywa).Po dwukrotnym przycisnieciu w ciagu 7 sek. odblokowuje sie ta funkcje.Niepozwala ona,jak ktos juz pisal,na otwarcie drzwi od srodka pojazdu,nie wazne ile razy bedzie sie pociagalo za klamke.Odblokowuje sie po to,by umozliwic wyjscie z auta osobom,ktore w nim zamkniesz np. wyskakujac po papierosy do kiosku.

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X